категорії: подорожі

Казковий Крим або трішки про печери...

теґи: Еміне-Баір-Хосар, Еміне-Баїр-Хосар, нотатки подорожнього, печера, печери

 

31.07.2010 махнули з Михайлівки (Сакський р-н Крима) на екскурсію в печери Еміне-Баір-Хосар та Мармурову, які розташовуються поряд з горою Чатир-Даг. Перша була і масштабніша і значно цікавіша. Вхідний квиток 60 грн. + 10 грн. за фото зйомка, 20 грн. відео зйомку. Тривалість екскурсії півтори години. Температура в середині + 5, одягатись треба відповідно + підвищена вологість. Теплі куртки видають напрокат по 3 грн. Після спекотної подорожі до печери в екскурсійному автобусі, вона видалась для нас раєм. Ще пощастило з провідником-інструктором, ентузіастом-спелеологом, який дуже любить свою справу і який натхненно розповідав нам про печеру. До того ж як ми помітили у них там всі спелеологи з хорошим почуттям гумору. :)) Частенько пересікаючись з іншими екскурсійними групами, провідники забавно один над одним жартували. Атмосфера була чудова. Сталактити, сталагніти і «зали» печери зачаровували. Голова вертілась на всі 180 градусів. )) При вході ви побачите скелети тварин, які провалились до печери через природній вхід. Один з них є мамонтенятко Миколка, котрого так жартівливо прозвали спелеологи. Природній вхід ще називають колодязем, мабуть тому що схожий на діру (провалля, отвір), якщо дивитись зверху. Для туристів, слава Богу, зробили сходинки неподалік природного входу. :)) З розповіді провідника-інструктора стало відомим, що перебування в печерах є дуже корисним. Уповільнюється старіння організму і людина може перейти на 48-годинний день при тому що спати буде так як і ми по 8 годин. Це було встановлено французькими вченими, що проживали там протягом 8 місяців в цілях експерименту. Спершу відбувається акліматизація, а потім організм входить в новий ритм. До того ж, за словами нашого екскурсовода-спелеолога перебуваючи, в печері людина перестає хворіти. А як на мене, там забуваєш про час. Чисте повітря. Краса печерних стін, стель з різноманітними утвореннями на них, чиста, прозора водичка... Хочеться блукати там і блукати. Ой, ще слід сказати про органну залу.. там печерні утворення були схожі на орган і лунала приємна органна музика (десь непомітно розмістили магнітофон чи провели звук). Доторкатись ні до чого не дозволяли і це було цілком логічне, людське прохання. Приходячи туди ми приносимо бактерії, які руйнують гармонійне, природне середовище печер. Було дуже цікаво і ми отримали море позитивних вражень і задоволення. :))

Коли вийшли мали змогу полюбуватись оточуючими краєвидами. Там були цікаві камінні брили всі в дірочку, точніше зі свого роду купою внутрішніх тунельчиків. Відкривався також хороший вид на Чатир-Даг.

До мармурової печери вхідний квиток 30 грн. + 10 грн. за фото зйомка, 20 грн. відео зйомка. Тривалість екскурсії півгодини. Температура в середині + 8 градусів. Ця видалась нам менш цікавою, екскурсовод розповідала, що деякі туристи після Еміне в неї вже не йдуть. Вона просто менш вражає після Еміне. З неї слід починати тоді буде сприйматися по іншому. Там розташовується так звана долина казок. Особисто я там казкових героїв так і не побачила, мабуть тому що більше фотографувала аніж слухала провідника. Хоча коли була у Скельських печерах, то там було чітко видно різні фігурки і обриси обличчя, і палець, і два богатирі (це з того що запам’яталось). Також там розповіли, що в цій печері планують організувати двогодинну екскурсію, але поки що маємо те, що маємо. Хоча думаю в іншій послідовності ця теж більше припала б до душі. Та і ще додаткові 30 хв. в прохолодній печері.. ммммммм…. :)) І краєвиди цікавіші були саме біля цієї печери. ;)

Після цього нас повезли в затишний ресторанчик в східному стилі, де мали нагоду безкоштовно продегустувати смачні вина. Нам дуже сподобались Шато Девін і Дживат Кара (на мигдалі). Також там було джерело, але екскурсовод нам не радила з нього пити. Кухня хороша татарська, швидко готують і нормальні порції. Ціни ресторанні. :)) Ми замовили 2 лагмана, 1 плов, 300 грамовий чайничок трав’яного чая на 3-ох, дві пахлави і літровий пепсі, це нам обійшлося у 110 грн. Сувенірна лавка в якій ми придбали теплі рукавички з верблюжої шерсті і ще нам дуже сподобались сандалі з верблюжої шкіри. Ціни недешеві.

На цьому і завершилась наша екскурсія і ми щасливі попрямували до автобусу, який привіз нас нууу майже під дім. :)) Ми просто живемо поряд із зупинкою.. =)))))))))))) 

Перед печерою
Вхід для туристів.. :))
Забавний прейскурант послуг.. ;))
План печери
Сонячне світло пробивається через природній вхід до печери..
Через який до печери провалювались різні тварини в давнину.. Підтвердженням цього є їхні рештки знайдені в печері..
Потрапляючи до печери ніби потрапляєш у казку, в інший дивовижний світ.. атмосферу якого можна відчути лише побувавши там.. це щось! ;))
Мандруючи печерою..
Мандруючи печерою..
Мандруючи печерою..
 
Сторінки: 6123456next
    Ctrl →